Sektörümüzün Duayenlerinden Mbtyesder`in değerli üyesi, ALİ OSMAN ULUSOY`U KAYBETTİK

Taşımacılık ve Otomotiv sektörünün duayenlerinden Ulusoy Holding’in başkanı ve Mbtyesder`in değerli üyesi  Sayın Ali Osman Ulusoy’u kaybettik.

MBTYESDER olarak; Ulusoy Ailesi’ne ve tüm sektöre başsağlığı dileklerimizi sunuyor, yeri asla doldurulamayacak olan büyüğümüz Ali Osman Ulusoy’a Tanrıdan rahmet, ailesine sabırlar diliyoruz.

Mbtyesder
 

ALİ OSMAN ULUSOY

İlköğrenimini 1938`de tamamladı ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başladı. Daha sonra nakliye şirketinin başına geçen Ali Osman Ulusoy, çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu. Ulusoy, taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Ulusoy Holding`in yönetim kurulu başkanlığını yürüttü.

Ayrıca Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Odası Meclis Başkanlığı yaptı. Bunun yanında, Trabzonspor`un 1967-1968 sezonunda başkanlığını yaparak, böylece kulübün ilk başkanı ve kurucularından biri olmuştur.

Tedavi için götürüldüğü İstanbul Acıbadem hastanesinde zatürre nedeniyle 1 Ekim 2014 günü hayatını kaybeden Ali Osman Ulusoy,  2 Ekim 2014 Perşembe günü Trabzon`da düzenlenen cenaze töreninin ardından doğduğu kent olan Of`ta toprağa verildi.