Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi öğrencileri en güvenli şekilde taşıyor

Mercedes-Benz mühendisleri tarafından sürücülerin yorum ve beklentilerinden yola çıkarak yenilenen Sprinter, okul servislerinde öğrencilerin güvenliğini artıran özel donanım ve ekipmanları standart olarak sunuyor.

Sprinter, öğrenciler ve sürücüler için sunduğu ayrıcalıklı güvenlik ve konfor donanımlarının yanı sıra satın alma, kullanım maliyetlerindeki avantajları ve yüksek ikinci el değeri ile pazarda en çok tercih edilen model olarak öne çıkıyor.

Taşımacılık sektörünün lideri Mercedes-Benz Türk, yeni Sprinter’da sunduğu güvenlik donanımları ve konfor ile okul servisi pazarında da öncülüğünü sürdürüyor. Müşterilerinin ihtiyaç, talep ve beklentileri doğrultusunda sunduğu hizmetleri çeşitlendirip genişleten şirket, bu kapsamda yeni Sprinter’da okul servislerinde tercih edilen üst düzey güvenlik sistemlerini standart olarak sunuyor. Bu sayede Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi, her yıl kendini geliştirerek standart olarak sunulan güvenlik donanımları arasına yenilerini ekliyor ve öğrencilerin her gün en güvenli şekilde ulaşımlarını sağlıyor.

Sprinter Okul Servisi ile öğrencilere özel güvenlik sistemleri

Kendi kategorisinde en güvenli araç olarak tanımlanan Sprinter’de, rüzgar savrulma asistanı, yağmurda fren desteği, rampa kalkış desteği, adaptif fren lambaları gibi güvenlik donanımlarına ilave olarak şerit takip sistemi ve far-yağmur sensörü de standart donanımlar arasında sunuluyor. ADAPTIVE ESP (ESP – Elektronik Dengeleme Programı) sayesinde değişken yük ağırlığı dikkate alınarak aracın ağırlık noktası hesaplanıyor ve aracın güvenliği daha da artıyor. Kendi sınıfında, fabrika çıkışlı orijinal sensörlü elektrikli kayar kapıya sahip tek araç olan Mercedes-Benz Sprinter’da, hassas sensörler sayesinde ufak bir dokunuşla dahi kapı geri açılabiliyor ve yaşanabilecek sıkışma kazaları önleniyor. Hafif ticari araç pazarının önemli oyuncularından Sprinter okul servisleri, yönetmeliklere uygun olarak 3 noktalı ve gergili emniyet kemerleri, okul araçlarında standart olarak kullanılan kamera sistemi ve elektrikli basamak ile öğrencilere güvenli bir yolculuk imkanı sunuyor. Araç, vücudun sırt bölgesini kavrayan ve konforlu baş dayama imkanı sunan ergonomik koltukları sayesinde rahatlığı da ön plana çıkarıyor.

Sürücülerin tercihlerine göre yeni tasarım

Mercedes-Benz mühendisleri tarafından sürücülerin yorum ve beklentilerine göre tasarlanan yeni Sprinter, daha rahat kavranabilen, çok işlevli hidrolik direksiyonu, geniş ekran Bluetooth ve USB bağlantılı radyosu ve “hız sabitleyici” özelliğiyle rahat ve güvenli bir sürüş sağlıyor. Zengin seri donanıma sahip olan Sprinter’da sürücü hava yastığı, 6 ileri vites şanzıman, geniş açı aynalar standart donanım kapsamında sunuluyor Bunların yanı sıra Sprinter’da opsiyonel olarak sunulan kör nokta asistanı, uzun far asistanı, çarpışma önleme asistanı ve geri görüş kamerası gibi ekstra güvenlik özellikleri de bulunuyor.