Mercedes-Benz`in Otomobil İkonu 2 Yıldızı SL ve SLC Türkiye`de yollara çıktı

Mercedes Benz`in otomobil ikonu olan SL ve ismiyle birlikte yenilenen SLC modeli kısa süre önce Türkiye`de yollara çıktı. Daha güçlü motorlar. 9 G-Tronic otomatik şanzıman, beş farklı sürüş moduna sahip Dynamic Select ve viraj eğim özelliğine sapih Active Body Control gibi özelliklerle yeni Mercedes Benz SL daha dinamik bir karakter ortaya koyuyor.

40 kilometre hıza kadar kullanılabilen vairo tavan mekanizması ve otomatik bagaj separatörü gibi özellikler kullanım kolaylığını desteklerken, yenilenen motor kaputu, tamponlar ve farlar daha sportif ve dinamik bir görünüm sunuyor. Her biri güçlü ve yüksek verimliliğe sahip motorlarla donatılan yeni Mercedes-Benz SL`in giriş seviyesinde 367 beygir güç ve 500 Nm tork üreten SL 400 yer alıyor. Yeni SL`in fiyatı 797 bin TL`den başlıyor.

Kompakt roadster sınıfının gözde otomobili SLC ise 20`nci yıl dönümüne yeni bir teknik yapı, tasarım ve yeni isimle yollara çıkıyor. Kompakt roadsterin yeni ismi C serisi ile olan yakın akrabalığa gönderme yapıyor. Otomobil teknik yapısındaki birçok parçayı da C serisi`yle paylaşıyor. SLC ailesi giriş seviyesinde yer alan SLC 180`den başlayarak ailenin en sportif üyesi SLC 43 AMG`ye kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesinden oluşuyor. SLC 180 modeli 1.6 litrelik 156 beygir gücünde motora sahip. 2.0 litrelik versiyon ise 245 beygir gücünde. SLC`nin başlangıç fiyatı 210 bin TL.